Bednářství Josef Fryzelka

Naší  filozofií je zachovat poctivý typ řemeslné výroby s vysokým podílem ruční práce. Výrobu bednářských výrobků občas předvádíme i na různých řemeslných akcích. Účastníme se jich proto, abyste měli možnost vidět ukázky z naší práce. Obdrželi jsme i regionální značku - Výrobek z Bílých Karpat, která ukazuje na kvalitu našich výrobků.

Dřevěné sudy

Pro výrobu dřevěných sudů je důležitá znalost dřeva, kterou si u nás předáváme z otce na syna. Naše sudy vyrábíme tak, aby v nich probíhalo zrání vín či destilátů v té nejlepší kvalitě a s vynikajícím chuťovým výsledkem. Dřevo si vybíráme sami a poté i u nás řežeme, abychom měli záruku nejkvalitnějšího materiálu pro výrobu sudů. Následně probíhá fáze vysoušení, která se provádí přírodně v hráních po dobu min. 2 let.

Když se zákazník rozhodne objednat si sud, měl by si rozhodnout:

Využití sudů na: víno - destilát

Velikost sudů: 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50, 75, 100, 150, 200, 300, 400, 500, 600 l - 225 l barrique sud Fryzelka (Bordeaux) - 225 l barrique sud Fryzelka (Burgund)

Druh dřeva: valašský dub (pochází z našich okolních valašských lesů, z oblasti severní části CHKO Bílé Karpaty) - akát (pochází z jižní Moravy)

Tvar sudů: kruhový - oválný

Jsme schopni vyrobit všechen bednářský sortiment. Zaměřujeme se na:

* dřevěné sudy na víno a destiláty
* dřevěné koupací vany
* ochlazovací kádě
* dřevěné květináče
* kádě na ovoce, zelí či vodu
* troky
* atypický bednářský nábytek
* salašnické nádoby,
* nádoby do saun

Kvalitní výrobek a spokojenost zákazníka je pro nás vším.

 

Kontaktovat dodavatele